Een gemeenschap die van muziek geniet

Het Sint-Ceciliakoor en de kerkorganist

 • Sint-Ceciliakoor

  Sint-CeciliakoorHet Sint-Ceciliakoor is al generaties lang bekend als het kerkkoor van de Sint-Martinuskerk.
  In 1659 stichtten de Prinsen van Horne een kerkkoor dat als taak kreeg om de kerkelijke erediensten met muziek op te luisteren in de vroeg-gotische hoofdkerk van Overijse.

  Tot op vandaag wordt deze traditie met zorg en trots voorgezet. Naast de wekelijkse zondagsvieringen verzorgt het koor plechtig de kerkelijke feestvieringen op Kerstmis, Pasen, Druivenfeesten, Pinksteren, Allerheiligen...
  De wekelijkse repetities gaan door op donderdag 20.00u in de kerk.
  Het koor staat onder de muzikale leiding van Philippe Beullens.

  Het St.-Ceciliakoor verzorgt elke week de viering van 10.00u. als aanzingkoor bij de volkszang. Op hoogdagen zingen het koor meerstemmige liederen.


  Nieuwe leden (M/V) zijn altijd van harte welkom. Instappen kan op elk moment van het jaar. Het lidmaatschap is gratis.
  Naast het ernstige werk is er ook plaats voor gezellig vieren onder de zangers en zangeressen: in januari is er de nieuwjaarsreceptie, in de zomer een grote BBQ en, natuurlijk, in november het feest van onze patrones Sint Cecilia. Drie vrolijke gelegenheden voor vrienden onder elkaar.

  Info bij: Charlier Anne-Marie, tel: 02/687 40 02
  E-mail : annemiecharlier@hotmail.com
  adres van de zetel: Hertstraat, 37 3090 Overijse

  Om de sfeer van onze vereniging te voelen en te ontdekken nodigen we jullie uit om onze website te gaan bezoeken en contact met ons te nemen. www.scko.be

   

 • Organist

  Philippe Beullens is sedert 2001 verbonden als Titularis-Organist aan de Sint-Martinuskerk van Overijse.

  -Het doksaalorgel, een Merklin-Schütze (jaar 1871) dateert eveneens uit de grote restauratiebeurt van 1880 en is op neogotische wijze ingekapseld. Op een "Frans Romantisch orgel", klinkt 19de eeuwse orgelmuziek het best.  In die muziekperode waren de Franse componisten immens populair.  Philippe wil de deur openen naar andere componisten: "Ik ben echter altijd al een 'promotor' geweest van Vlaamse Romantische orgelmuziek…"

  Philippe voel zich ook tamelijk vrij met zijn instrument : "Ik hou er ook enorm van om te improviseren in de Franse Romantische stijl. Improvisatie is een wezenlijk onderdeel van het vak van liturgisch organist en aan het Lemmensinstituut kreeg ik er dan ook een zeer doorgedreven opleiding in."

  -Buiten het opluisteren van de wekelijkse vieringen, begrafenissen… zijn er andere gelegenheden waar jullie hem kunnen beluisteren.

  -Philippe is ook omringd door een ploeg van anderen organisten: Phil Peeters, Michel Goossens… die hem af en toe vervangen.

  E-mail : pbeullens@hotmail.com

  NB: Philippe Beullens begon zijn muzikale vorming aan het Stedelijk Conservatorium van Mechelen. Daarna trok hij naar het Lemmensinstituut en ging er orgel studeren onder leiding van Peter Pieters. Hij volgde aanvullend orgelonderricht bij Chris Dubois en Luc Ponet en beiaard bij Carl Van Eyndhoven. Hij volgde meestercursussen bij o.a. Ben Van Oosten (NL), Ewald Kooiman (NL), Louis Robilliard (FR) en Ludger Lohmann (D). In 2001 behaalde hij er het diploma van Meester in Muziek, optie orgel. In 2008 zette hij z'n beiaardopleiding verder aan de Koninklijke Beiaardschool "Jef Denyn" in Mechelen, achtereenvolgens bij Jo Haazen en Eddy Mariën. In 2012 behaalde hij daar het einddiploma "Laureaat van de Koninklijke Beiaardschool" met Grote Onderscheiding. Van 1992 tot 2001 was hij organist aan de Sint-Agathakerk van Wilsele-Putkapel en in die periode verving hij geregeld zijn leraar Peter Pieters aan de Mechelse Sint-Romboutskathedraal. In 2014 werd hij 5de Laureaat (als enige Belg) op de Internationale Beiaardwedstrijd van Koniging Fabiola in Mechelen.

  Philippe Beullens maakt deel uit een langdurige traditie:

  14xx die Haeve Hendrik koster
  14xx die Haeve Jan koster
  1533 Stevens Claes koster
  15xx De Ramis Jan koster
  1572 Hendrik de Ramis koster
  1593-1612 Stoeffs J. Franchoes koster
  1618-1620 Lambertus Ardenius orgelist- priester
  16xx Delfort Hendrik koster
  16xx Vandenwayenbergh Jan koster
  16xx Vandenwayenbergh Petrus koster
  16xx Vandenwayenbergh Daniël koster
  1611 Stoeffs J. Francoes koster
  1640 Zeebots Guilelmus koster
  1640 Christiaan Bauwens orgelist- schoolmeester
  1701-172x Boulange Ludovicus orgelist- schoolmeester
  1709-175x Sterckx Hubertus koster
  1719 Ludovicus Boulangier orgelist- schoolmeester
  1740 Arnould Jacques koster
  1741-1745 Hermonix Frans koster
  1745-1802 Van den Schriek Jan Baptist koster
  1748-1780 Boulange Petrus orgelist- schoolmeester
  1781-1810 Mans Jan Baptist orgelist- schoolmeester- kerkmeester-landmeter
  1825 Meeus Petrus Joseph koster
  1825-1828 Mackaert Henricus koster
  1828-1862 Van der Meeren Martinus koster
  18xx De Coster Hieronymus Franciscus orgelist
  1829-1868 De Coster Constantinus Jozef orgelist
  1863 Van der Meeren Petrus koster- orgelist
  1914 Armand de Meuter orgelist
  1919 Guillaume Taymans koster- orgelist
  1921 Louis Joseph van der Meeren koster- orgelist
  1922 Isidoor van der Meeren koster- orgelist
  192x Maurice Hautekiet koster- orgelist
  1929 Edward Verwerft en Joseph De Meuter koster- orgelist
  1930 Alfons De Meuter orgelist
  19xx-1945 Jozef De Meuter orgelist
  1945 Henri Taelemans orgelist
  1944-1946 Coppens Gaston koster
  1946-1981 Hendrik Segers koster-organist leraar
  1981-2001 Michel Goossens organist-leraar
  2001-... Philippe Beullens organist-koordirigent-beiaardier-leraar
 • 1

Nieuws

 • Opnieuw vieringen in onze kerken   De Nationale Veiligheidsdienst besliste dat erediensten weer van start mogen gaan op 8 juni, Lees meer
  Opnieuw vieringen in onze kerken
 
De Nationale Veiligheidsdienst besliste dat erediensten weer van start mogen gaan op 8 juni, voorlopig met een maximum van 100 aanwezigen per kerk, alhoewel het werkelijke maximum afhangt van de grootte van de kerk.
Het vergt natuurlijk wel enige tijd en organisatie om kerken in te richten zodat aan de veiligheidsvoorschriften wordt voldaan: minimum 1,5 m afstand tussen de aanwezigen verzekeren, voldoende handgel ter beschikking stellen,
 • Opstart van de pastorale zone Druivenstreek op 2 november 2020   Beste parochianen, Door de coronapandemie heeft de opstart van Lees meer
  Opstart van de pastorale zone Druivenstreek op 2 november 2020
 
Beste parochianen,
Door de coronapandemie heeft de opstart van de pastorale zone Druivenstreek vertraging opgelopen.
Concreet betekent dit dat we niet op 1 september, maar op 2 november 2020 officieel kunnen starten met de oprichting van de drie zondagsgemeenschappen Overijse, Hoeilaart, Huldenberg en met de nieuwe uurregeling van de vieringen door de nieuwe voorgangers.

Tot en met 1 november 2020 zal de huidige regeling van de weekendvieringen van kracht blijven. Dit indien het naleven van de coronaveiligheidsvoorschriften in de afzonderlijke kerken mogelijk is.
In de maand september zal over de start van de pastorale zone Druivenstreek, een infoavond plaatsvinden in Huldenberg, Overijse en Hoeilaart. De juiste plaatsen en data hiervan zullen nog meegedeeld worden.
We danken de huidige federatiepastoors Jaak Bertmans, Roger Ghysens en Roger Nuyts en diaken Paul Christiaens omdat ze de huidige regeling willen blijven ondersteunen tot en met 1 november 2020.
In Sint-Joost Maleizen zal er voortaan alleen op de derde zaterdag van de maand om 19u15 een eucharistieviering plaatsvinden
We houden u op de hoogte.
In naam van de toekomstige zoneploeg,
Germaine Pennie,
 
 • 1